Naujienos

2018.09.20

7 būdai vaikams susidraugauti su vaisiais ir daržovėmis

Daržovės ir vaisiai vaikams duoda daug gėrio: suteikia energijos, vitaminų, skysčių ir skaidulų, saugo nuo ligų. Tačiau, kaip bebūtų gaila, dauguma vaikų nemėgsta jų valgyti. Tėvams sunkumų sukelia ne tik vaiko nenorėjimas, bet ir specialistų spaudimas – šie nuolat kartoja, kad per dieną būtina suvalgyti bent penkis vienetus daržovių ir vaisių.

Tai ką visgi daryti, kad abi pusės būtų laimingos

 

  1. Rodykite pavyzdį. Vaikai mokosi iš rodomo pavyzdžio ir šis principas galioja visur. Visa šeima raskite laiko valgyti kartu. Parodykite, kad patiekalai, paruoštas su daržovėmis – troškiniai, makaronai, salotos – jums labai skanūs ir, greičiausiai, vaikas taip pat norės paragauti.
  2. Kartais kad vaikas bent pabandytų paragauti daržovių, prireikia siūlyti 10 kartų, o kad nuspręstų, jog jam patinka – reikės dar 10 kartų. Mažam vaikui normalu atsisakyti maisto jo net neparagavus, todėl nereikėtų prarasti atkaklumo.
  3. Pagirkite vaiką už kiekvieną suvalgytą kąsnį ir labai tikėtina, kad jis, palepintas pagyromis, pradės mėgti vis labiau. Sakykite: „Esi šaunuolis, kad paragavai brokolio ir moliūgo“. Pagiriant už konkretaus produkto suvalgymą suteiks paskatinimą ir kitą kartą valgyti tas pačias daržoves. Ir jokiais būdais nebauskite, jei nevalgo, kad nesusidarytų negatyvus požiūris į maistą.
  4. Geras būdas paskatinti vaiką valgyti daržoves ir vaisius – įtraukti jį į maisto gamybos procesą. Leiskite jam pasirinkti, iš kokių daržovių gaminsite pietus, nuplauti daržoves ir vaisius, sudėti į puodą ir pan.
  5. Pasiūlykite daržoves ir vaisius užkandžiams vietoj kitų, nesveikų, užkandžių. Po keleto pasiūlymų, kai vaikas išalks, didelė tikimybė, kad pasirinks tai, ką siūlote jūs. Į indelį pripjaustykite morkų, agurkų, paprikos ir palikite šaldytuve. Vyšniniai pomidorai – taip pat geras užkandis. Patiekite šiuos užkandžius su natūraliu jogurtu, sūriu ar pilnagrūdžių miltų duona.
  6. Išbandykite įvairių spalvų, formų, tekstūros ir skonių daržoves bei vaisius. Vaikui tai bus ne tik įdomu, bet ir naudinga – papildysite jo organizmą įvairiomis maisto medžiagomis ir antioksidantais. Galite padaryti paveikslėlius iš turimų daržovių, pvz., veidą: maži pomidorai tiks akims, tarkuotos morkos – plaukams, pupelės – nosiai, o paprikos griežinėlis – lūpoms. Skonis irgi atlieka svarbų vaidmenį. Pakepintos daržovės su šviežiais prieskoniais bus labiau mėgiamos nei paprastai troškintos.
  7. Stenkitės įtraukti daržoves į kuo daugiau gaminamų patiekalų, ypatingai į tuos, kuriuos jūsų vaikas mėgsta valgyti.

Skaitykite daugiau: http://www.sumanimama.lt/augina/7-budai-vaikams-susidraugauti-su-vaisiais-ir-darzovemis/

 

Daugiau naujienų

Mitybos specialistė pataria: ką dėti į mokyklinuko priešpiečių dėžutę?

Atėjus mokslų metų pradžiai daugumos tėvelių galvos skausmu tampa klausimas, ką dėti į vaikų priešpiečių dėžutę, kad mokyklinukai gautų reikalingų medžiagų, vitaminų ir nestokotų energijos. Prekybos tinklo...

Pieno produktai vaiko valgiaraštyje

Pienas turėtų būti jūsų vaiko valgiaraštyje kiekvieną dieną, tačiau nepamirškite duoti ir kitokio kalcio turinčio maisto. Jūsų vaikas per dieną turėtų suvalgyti dvi tris porcijas pieniško maisto,...

1 - 3 metų vaiko mityba

Koks bebūtų vaikas – net jei jo ūgis, svoris ir augimo tempas yra „standartinis“ – tėvai vis tiek linkę nerimauti dėl jo mitybos. Gal kartais vaikas valgo per daug? O gal per mažai? O gal yra...

Renginių kalendorius

Naudingos nuorodos