Naujienos

2019.10.31

Gaminame kartu: draugiškai ir linksmai

Šalčininkų lopšelis-darželis „Vyturėlis“, dalyvaudamas „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose“ programoje, aktyviai ugdo vaikų sveikos mitybos įpročius. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rima Stankevičiūtė pasakoja, kad darželyje organizuojama daug skirtingų akcijų, pramogų, švenčių, valandėlių, kurių metu vaikai supažindinami su skirtingų vaisių bei daržovių nauda, jų atsiradimu, auginimu. Vaikai turi galimybę papasakoti vieni kitiems, kaip jų namuose stengiamasi laikytis sveikos mitybos taisyklių.

Viena didžiausių švenčių, skirtų sveikos mitybos įpročių puoselėjimui, įvyksta kiekvieną lapkričio 8 dieną. Ši diena Šalčininkų lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ yra Sveikos mitybos diena. Jos metu visi ikimokyklinukai gamina sveiką ir vertingą patiekalą iš savo atsineštų vaisių ir daržovių. Tokia šventė jų laukia ir šiais metais. Vaikai aktyviai dalyvauja pasiruošime. Jau renka sodo gėrybes ir tariasi tiek su mokytojais, tiek su tėveliais, ką galėtų pasigaminti šiais metais.

Praėjusį pavasarį darželyje buvo surengta akcija - „Pieno kokteilis“. Vaikai plakė pieno kokteilius, pagardindami juos pačiais įvairiausiais vaisias. Visiems vaikučiams labai patiko tiek kokteiliai, tiek galimybė patiems sukurti receptus, patiems pasirinkti uogas ar vaisius. Kūrybiškumo pareikalavusi smagi pamokėlė suteikė labai daug teigiamų emocijų. Todėl ši akcija bus pakartota ir šiais mokslo metais.

Su Šalčininkų lopšelio-darželio „Vyturėlis“ renginių akimirkomis galite susipažinti mūsų nuotraukų galerijoje ar Facebook paskyroje.

Daugiau naujienų

Lietuvos ugdymo įstaigas pasiekė mokomoji medžiaga apie maisto atliekų mažinimą

Atspausdinta mokomoji medžiaga apie maisto atliekų mažinimą „Gerai daryk – maistą taupyk“ jau pasiekė Lietuvos ugdymo įstaigas, vieną iš jų kalbiname ir kviečiame paklausyti! 

Nešvaistyti maisto gali ir tu!

Ar žinote, jog mes iššvaistome labai didelę dalį – net trečdalį – viso pasaulyje pagaminto maisto produktų? Kiekvienas lietuvis kasmet išmeta apie 60 kg maisto! Tai yra didžiulė...

Virtualus ūkis – 360 laipsnių kampu

Kur gyvena karvė? Iš kur parduotuvėje atsiranda morkos? Ar turėti ūkį, reiškia – turėti verslą?Neišeidami iš klasės, mokiniai galės pamatyti kaip auginamos karvės, kaip jos melžiamos...