Naujienos

2019.11.14

Gausi vaisių ir daržovių puota

Lietingi orai ir netrukus ateisiantis šaltukas kartu su savimi atsineša ir grėsmes mūsų sveikatai. Juk dažniausiai peršalimo ligomis sergame rudenį ir žiemą. Vienas iš būdų apsisaugoti – rūpintis savo sveikata ir vitaminų gausa. Žinoma, kalbame apie natūralius vitaminus, kuriuos gauname daržovių ir vaisių bei natūralių pieno produktų dėka. Labai džiugu, kad mokyklos ir darželiai aktyviai įsitraukia į mūsų visų išsikelto tikslo – „Sveikas maistas – sveikas vaikas“, įgyvendinimą!

Gerąja praktika ir renginių idėjomis savo laiške su mumis pasidalino ir Rima Stankevičiūtė, Šalčininkų lopšelio-darželio „Vyturėlis“, direktoriaus pavaduotoja ugdymui. Lopšelio-darželio pastangos įkvėpė aplinkines ugdymo įstaigas pasekti jų pavyzdžiu. Tikimės, kad šis laiškas ir jums suteiks naujų idėjų:

„Ne paslaptis, kad dažnas iš mūsų šventes, puotas sieja su saldumynų gausa: pyragėliais, tortais, sausainiais, ledais ir žinoma saldainiais. Šie produktai iš tiesų labai viliojantys, tačiau reikia pripažinti, kad daugeliu atveju yra menkaverčiai. O besaikis jų vartojimas gali turėti netgi sveikatai neigiamų pasekmių. Tada sugalvojome vaikams parodyti, kad jų dievinamus saldumynus galima pakeisti vertingais vaisiais ar naudingomis daržovėmis. Nusprendėme, kad Sveikos mitybos dieną minėsime gamindami sveiką ir vitaminizuotą patiekalą iš vaisių ir daržovių. Netrukus prie šios puikios sveikuoliškos idėjos prisijungė ne tik mūsų auklėtinių tėvai, bet ir aktyvumo nestokojantys kiti rajono darželiai. Oho! Puota rajono mastu!

Sveikos mitybos diena prasidėjo vertinga paskaitėle apie sveiką mitybą. Sveikatos priežiūros specialistė Natalija Kazlauskienė priminė vaikams pagrindinius sveikos mitybos principus, atskleidė produktų reikšmę mūsų organizmui. Pažiūrėję smagų filmuką „Sveikas maistas – gera sveikata“, vaikai nuskubėjo ruošti vitaminizuoto patiekalo. Netrukus kiekviena grupė virto mažu maisto gaminimo cechu. Kur beįkištum nosį - visur virė rimtas darbas: patys mažiausieji vaikai mažais ir dar neįgudusiais pirštukais į lėkštes dėliojo supjaustytus vaisių ir daržovių griežinėlius, didesni bandė kurti ornamentus, sudarydami žaismingas spalvines kompozicijas. Darželio vyresnėliai prižiūrimi auklėtojos meistriškai ir atsakingai darbavosi peiliukais.

Kai ant ilgo, per visą salę besitęsiančio stalo buvo išdėstyti nuostabiai gražūs vaikų ir auklėtojų pagaminti patiekalai, darželyje pasklido šventinė nuotaika, įsisuko geras ūpas. Atėjo laikas vaisių ir daržovių puotai, skirtai Sveikos mitybos dienai paminėti. Ikimokyklinukai, pasigrožėję kitų grupių vaikų pagamintais patiekalais, turėjo galimybę juos išbandyti: pauostyti, paragauti, paskanauti bei pasiūlyti savo draugams. Paskaičiavome, kad vienu metu puotavo daugiau nei 160 vaikų nuo 2 iki 6 metų. Taip visi kartu besigardžiuodami ir besmaguriaudami draugiškai paminėjome Sveikos mitybos dieną, daugiau sužinojome apie sveiką mitybą, organizmą papildėme vitaminais, reikalingais mūsų imuniteto stiprinimui. Tikime, kad nuo šiol tapsime atsparesni mus atakuojantiems virusams, lengviau nugalėsime užklupusias peršalimo ligas.“

Su Šalčininkų lopšelio-darželio „Vyturėlis“ renginių akimirkomis galite susipažinti mūsų nuotraukų galerijoje arba Facebook paskyroje.

Daugiau naujienų

Lietuvos ugdymo įstaigas pasiekė mokomoji medžiaga apie maisto atliekų mažinimą

Atspausdinta mokomoji medžiaga apie maisto atliekų mažinimą „Gerai daryk – maistą taupyk“ jau pasiekė Lietuvos ugdymo įstaigas, vieną iš jų kalbiname ir kviečiame paklausyti! 

Nešvaistyti maisto gali ir tu!

Ar žinote, jog mes iššvaistome labai didelę dalį – net trečdalį – viso pasaulyje pagaminto maisto produktų? Kiekvienas lietuvis kasmet išmeta apie 60 kg maisto! Tai yra didžiulė...

Virtualus ūkis – 360 laipsnių kampu

Kur gyvena karvė? Iš kur parduotuvėje atsiranda morkos? Ar turėti ūkį, reiškia – turėti verslą?Neišeidami iš klasės, mokiniai galės pamatyti kaip auginamos karvės, kaip jos melžiamos...