Naujienos

2020.06.01

Konkursas „Kaip ant mūsų stalo atkeliauja...“ – pasibaigė!

Lietuvos ugdymo įstaigos nuo vasario mėnesio iki gegužės 31 dienos dalyvavo VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros organizuotame respublikiniame pradinių klasių moksleivių, darželių ir lopšelių-darželių ugdytinių trumpalaikių projektų „Kaip ant mūsų stalo atkeliauja...“ konkurse.

Ugdymo įstaigos, pasirinkusios vieną ekologišką vaisių, daržovę ar pieno produktą, kurie auginami ar gaminami Lietuvos ūkiuose savo laisvai pasirenkamomis mokymo priemonėmis bei metodika siekė supažindinti klasės ar grupės mokinius su pasirinkto produkto auginimo ar gaminimo eiga, produkto nauda organizmui, ekologijos sąvoka.

Džiaugiamės sulaukę net 57 dalyvių lopšelių-darželių kategorijoje ir 22 dalyvių 1-4 klasių moksleivių kategorijoje.

Konkurso dalyviai iš Ignalinos, Vilniaus, Šalčininkų, Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos, Plungės, Telšių, Rudaminos, Gargždų, Rietavo, Vilkaviškio, Kelmės, Lentvario, Širvintų, Tauragės, Mažeikių, Kauno, Radviliškio ir kitų Lietuvos miestų bei miestelių nekantriai laukia sužinoti, kas laimės ekskursijas į jų regione veikiantį lietuvišką, ekologišką produkciją auginantį ar gaminantį ūkį, arba perdirbimo įmones, o kas galės sveikatai palankius priešpiečius neštis „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose“ programos maisto dėžutėse, gertuvėse.

Raginame visus aktyviai balsuoti už jums labiausiai patinkančius projektus mūsų programos Facebook paskyroje. Visų dalyvių projekto nuotraukas ir aprašymus rasite šioje galerijoje. Balsuoti paspaudžiant „Patinka“ ant nuotraukų albumų ar atskirų nuotraukų galima iki birželio 8 d. 8 val. ryto.

Komisijos išrinkti nugalėtojai bus skelbiami birželio mėnesio pabaigoje. Su visais laimėtojais konkurso organizatoriai susisieks asmeniškai.

Daugiau naujienų

Lietuvos ugdymo įstaigas pasiekė mokomoji medžiaga apie maisto atliekų mažinimą

Atspausdinta mokomoji medžiaga apie maisto atliekų mažinimą „Gerai daryk – maistą taupyk“ jau pasiekė Lietuvos ugdymo įstaigas, vieną iš jų kalbiname ir kviečiame paklausyti! 

Nešvaistyti maisto gali ir tu!

Ar žinote, jog mes iššvaistome labai didelę dalį – net trečdalį – viso pasaulyje pagaminto maisto produktų? Kiekvienas lietuvis kasmet išmeta apie 60 kg maisto! Tai yra didžiulė...

Virtualus ūkis – 360 laipsnių kampu

Kur gyvena karvė? Iš kur parduotuvėje atsiranda morkos? Ar turėti ūkį, reiškia – turėti verslą?Neišeidami iš klasės, mokiniai galės pamatyti kaip auginamos karvės, kaip jos melžiamos...