Naujienos

2019.11.11

Linksma rudenio gėrybių šventė

Kol dar už lango švietė saulės spindulėliai, gamtosauginis komitetas spalio 25 dieną sukvietė Ignalinos r. Vidiškių gimnazijos pradinių klasių mokinius į šventę „Jau atėjo rudenėlis...“.

Gimnazijos mažuosius aplankė pats Dėdė Derlius, atvykęs ne tik su skambaus maršo palyda, bet ir nešinas pilnu krepšiu rudenio gėrybių. Svečias turėjo uogų, vaisių, daržovių ir grybų. Jis ne tik vaikus vaišino šiais skanėstais, bet tuo pačiu pasidalino ir savo išmintimi bei žiniomis. Dėdė Derlius papasakojo, ko neverta daryti, ko negalima valgyti ir kodėl.

Po gautų pamokymų Rudens lapas pakvietė mokinius minti mįsles. Nelengva buvo užduotis, bet su pagalba pavyko įminti. Linksmoji Morka ir broliukai Obuoliukai kvietė visus pajudėti grojant muzikai. „Kas kaip moka, tas taip šoka“, todėl šoko visi: mokiniai, mokytojai, tėvai ir komisijos nariai.

Gimnazijos visuomenės sveikatos specialistė Inga Žilo pasakoja: „Pradinių klasių mokiniai pristatė savo paruoštus muzikinius numerius, pasitikrino žinias, kiek medžių, gėlių, uogų ar daržovių pavadinimų atsimena. Artėjant šalnoms vasarines gėles reikia perkelti į vazonus, todėl lentoje nupieštame vazone užrištomis akimis reikėjo „pasodinti“ chrizantemos žiedą. Geriausiai šią užduotį atliko antrokai.“

Be nuostabių šventės renginių, visą savaitę gimnazijoje puikavosi paroda, kurioje rado vietos ir iš rudens gėrybių sukurti pasakų veikėjai. Vaikai patys aktyviai dalyvavo vertindami darbelius ir nekantriai laukė rezultatų. Fantastiškos būtybės ir mylimi pasakų personažai papuošė pirmo aukšto koridorių. Vaikai visus nustebino savo išradingumu, kūrybiškumu, meniškumu ir darbelių originalumu.

Tiek su renginio akimirkomis, tiek su darbeliais, galite susipažinti mūsų nuotraukų galerijoje ar Facebook paskyroje.

Daugiau naujienų

Lietuvos ugdymo įstaigas pasiekė mokomoji medžiaga apie maisto atliekų mažinimą

Atspausdinta mokomoji medžiaga apie maisto atliekų mažinimą „Gerai daryk – maistą taupyk“ jau pasiekė Lietuvos ugdymo įstaigas, vieną iš jų kalbiname ir kviečiame paklausyti! 

Nešvaistyti maisto gali ir tu!

Ar žinote, jog mes iššvaistome labai didelę dalį – net trečdalį – viso pasaulyje pagaminto maisto produktų? Kiekvienas lietuvis kasmet išmeta apie 60 kg maisto! Tai yra didžiulė...

Virtualus ūkis – 360 laipsnių kampu

Kur gyvena karvė? Iš kur parduotuvėje atsiranda morkos? Ar turėti ūkį, reiškia – turėti verslą?Neišeidami iš klasės, mokiniai galės pamatyti kaip auginamos karvės, kaip jos melžiamos...