Naujienos

2021.06.22

Pasižvalgykite po ekologinį vaikų darželį – nustebsite kuo šie vaikai užsiima

2018-ieji metai Ukmergės vaikų darželiui – lopšeliui „Žiogelis“ buvo kupini iššūkių ir nežinomybės, nes būtent tada darželio direktorė Birutė Jucevičienė kartu su visa savo komanda priėmė Lietuvos Žemės ūkio ministerijos mestą iššūkį – maitinti vaikus ekologiškais maisto produktais. Ir pasikeitė šiame darželyje ne tik vaikų mityba, bet ir visas ugdymo procesas. Šiandien šiame darželyje ekologija tiesiog klesti!

Vaikai čia prižiūri sliekyną su kuriuo dalinasi nesuvalgytomis daržovėmis, tyrinėja vabaliukus specialiai jiems įrengtame vabalų viešbutyje, prižiūri ekologinį sodą, kuriame augina obuolius, kriaušes, serbentus ir kt., taip pat patys sodina ir prižiūri šiltnamio gėrybes bei užsiima kitomis neįtikėtinomis veiklomis. Tai darželis, kuriame nuo pat mažumės vaikai mokomi ne tik suprasti kas yra sveika mityba, koks yra daržovės kelias nuo sėklos iki lėkštės, bet ir ugdomi jų įpročiai, kurie tikrai turės teigiamos naudos ne tik jų sveikatai šiandien, bet ir ateities gyvenime.

Daugiau naujienų

Lietuvos ugdymo įstaigas pasiekė mokomoji medžiaga apie maisto atliekų mažinimą

Atspausdinta mokomoji medžiaga apie maisto atliekų mažinimą „Gerai daryk – maistą taupyk“ jau pasiekė Lietuvos ugdymo įstaigas, vieną iš jų kalbiname ir kviečiame paklausyti! 

Nešvaistyti maisto gali ir tu!

Ar žinote, jog mes iššvaistome labai didelę dalį – net trečdalį – viso pasaulyje pagaminto maisto produktų? Kiekvienas lietuvis kasmet išmeta apie 60 kg maisto! Tai yra didžiulė...

Virtualus ūkis – 360 laipsnių kampu

Kur gyvena karvė? Iš kur parduotuvėje atsiranda morkos? Ar turėti ūkį, reiškia – turėti verslą?Neišeidami iš klasės, mokiniai galės pamatyti kaip auginamos karvės, kaip jos melžiamos...