Naujienos

2019.10.25

Sveikatos valandėlė „Sveikai maitinkis ir vaišinkis“

Jurbarko vaikų lopšelis-darželis „Nykštukas“, kaip ir daugelis kitų mokymo įstaigų, dalyvauja „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose“ programoje. Darželio bendruomenė stengiasi savo mažiesiems padėti atpažinti juos supančias viliojančias saldžias grėsmes ir moko atsirinkti jų organizmui naudingus produktus. Ugdyti sveikos gyvensenos įpročius labai svarbu jau nuo mažų dienų.

Jurbarko vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ auklėtoja Airina Stasaitienė pasakoja: „Nuo seniausių laikų žmogus maitinosi daržovėmis ir žoliniais augalais, kurių buvo valgomos šaknys, lapai, žiedai ir vaisiai. Ruduo – tai metas, kai soduose ir daržuose baigia nokti daržovės ir vaisiai.“ Rudenio gėrybės – labai naudingos mūsų organizmui. Jos suteikia ne tik daug jėgų, bet ir vitaminų. Taip pat apsaugo nuo rudenį suaktyvėjančių virusų. Todėl auklėtoja nutarė supažindinti darželinukus su rudeniniuose daržuose sunokusiais vaisiais bei užaugusiomis daržovėmis bei jų nauda.

Nuo rugsėjo 30 d. iki spalio 4 d. Jurbarko vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“, grupėje „Spinduliukai“, lankėsi pats dėdė Rudenėlis. Visą rudens džiaugsmų savaitę, pavadintą „Sveikai maitinkis ir vaišinkis“, darželinukai analizavo juos aplankiusio svečio atneštas dovanas – rudenio gėrybes. Vaikai stebėdami, lytėdami, uostydami ir ragaudami nustatinėjo skirtingas vaisių, uogų ir daržovių savybes, mokėsi juos atpažinti ir stengėsi įsiminti jų pavadinimus. „Spinduliukai“ patys dalinosi savo žiniomis ir patirtimi, pasakojo vieni kitiems, kur ir kokie vaisiai ar daržovės auga: po žeme, virš žemės, ant medžių, soduose ar miškuose.

„Pasigėrėjome ir įvardinome rudens gėrybių spalvas. Kiekvieną jų apžiūrėjome ir pakilnojome, kad galėtume įvertinti dydį ir svorį, lytėdami bandėme pajusti formą. Visiems vaikučiams buvo smagu patirti, kad tiek akytės, tiek pirštukai, nosytė, liežuvis ir net ausytės padeda mums geriau pažinti dėdės Rudenėlio vaišes“, - renginio įspūdžiais ir vaikų patirtimi dalinasi Jurbarko vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ auklėtoja Airina Stasaitienė.

Kviečiame pažvelgti į renginio akimirkas mūsų nuotraukų galerijoje ar Facebook paskyroje.

Daugiau naujienų

Lietuvos ugdymo įstaigas pasiekė mokomoji medžiaga apie maisto atliekų mažinimą

Atspausdinta mokomoji medžiaga apie maisto atliekų mažinimą „Gerai daryk – maistą taupyk“ jau pasiekė Lietuvos ugdymo įstaigas, vieną iš jų kalbiname ir kviečiame paklausyti! 

Nešvaistyti maisto gali ir tu!

Ar žinote, jog mes iššvaistome labai didelę dalį – net trečdalį – viso pasaulyje pagaminto maisto produktų? Kiekvienas lietuvis kasmet išmeta apie 60 kg maisto! Tai yra didžiulė...

Virtualus ūkis – 360 laipsnių kampu

Kur gyvena karvė? Iš kur parduotuvėje atsiranda morkos? Ar turėti ūkį, reiškia – turėti verslą?Neišeidami iš klasės, mokiniai galės pamatyti kaip auginamos karvės, kaip jos melžiamos...