Naujienos

2019.10.21

Sveikos mitybos valandėlė

Panevėžio r. Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Džiugelytė dalinasi savo darbo su mažaisiais darželinukais patirtimi: „Ikimokykliniame amžiuje vaikai sparčiai auga. Būtent todėl kasdien jiems reikia gauti daug ir įvairių maisto medžiagų. Šis amžius ypatingas tuo, kad tuomet formuojasi vaiko maitinimosi stereotipai, valgymo įpročiai ir vienokios ar kitokios nuostatos mitybos atžvilgiu.“

Todėl jau rugsėjo 27 d., vos spėjus įsibėgėti mokslams, mažųjų „Pelėdžiukų“ grupėje lopšelis-darželis „Sigutė“ surengė sveikos mitybos valandėlę. Jos metu vaikai kartu su sveikatos specialiste aptarė sveikos mitybos pagrindus, sveikatos ir nesveikatos šaltinius, patys skirstė produktus komentuodami, kodėl vieni yra sveiki, o kiti sveikatai nepalankūs; pasakojo, ką valgo namuose. „Mažieji mokėsi, kokių produktų, kokį kiekį galima suvalgyti, dėliojo pietų lėkštę, mokėsi rinktis sveikesnius maisto produktus, atliko užduotėles,“ pasakoja Aušra Džiugelytė.

Lopšelyje-darželyje „Sigutė“ tai jau ne pirma sveikos mitybos valandėlė. Vaikai taip pat dalyvavo susitikime su vaikų gydytoja Danute Dailidėniene, kuri išsamiai papasakojo apie teisingos mitybos įpročius, ragino mažuosius valgyti vaisius bei daržoves. Įstaiga deda visas pastangas jau nuo mažens padėti vaikučių tėveliams išugdyti sveiką mitybą ir sveikus įpročius puoselėjančią naują kartą.

Panevėžio r. Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“ bendruomenė linki, kad sveikos mitybos virusas nuo mažens plistų kuo sparčiau ir kuo plačiau!

Su lopšelio-darželio renginio akimirkomis galite susipažinti mūsų nuotraukų galerijoje ar Facebook paskyroje.

Daugiau naujienų

Lietuvos ugdymo įstaigas pasiekė mokomoji medžiaga apie maisto atliekų mažinimą

Atspausdinta mokomoji medžiaga apie maisto atliekų mažinimą „Gerai daryk – maistą taupyk“ jau pasiekė Lietuvos ugdymo įstaigas, vieną iš jų kalbiname ir kviečiame paklausyti! 

Nešvaistyti maisto gali ir tu!

Ar žinote, jog mes iššvaistome labai didelę dalį – net trečdalį – viso pasaulyje pagaminto maisto produktų? Kiekvienas lietuvis kasmet išmeta apie 60 kg maisto! Tai yra didžiulė...

Virtualus ūkis – 360 laipsnių kampu

Kur gyvena karvė? Iš kur parduotuvėje atsiranda morkos? Ar turėti ūkį, reiškia – turėti verslą?Neišeidami iš klasės, mokiniai galės pamatyti kaip auginamos karvės, kaip jos melžiamos...