Naujienos

2019.10.28

Ugdymo proceso diena „Obuolių puota“

Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos pradinukai jau ne vienerius metus dalyvauja „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose“ programoje. Moksleiviai ne tik mėgaujasi lietuviškais ekologiškais sultingais ir sveikais obuoliukais, bet ir mokosi saugoti savo ir savo bendraklasių sveikatą, stengiasi maitintis sveikai, dalinasi naudingais receptais ir semiasi žinių tiek apie obuolius, tiek apie kitus vitaminų pilnus vaisius bei daržoves.

Kadangi nuo pat pirmųjų savo dienų gimnazijoje pradinukai pirmiausia susipažįsta su obuoliais, kaip pagrindiniu sveikatos šaltiniu, kuris auga Lietuvoje, moksleiviai nusprendė spalio 25 d. iškelti tikrą obuolių puotą! Ugdymo proceso dienos „Obuolių puota“ tikslas - visiems kartu sužinoti dar daugiau apie šiuos vaisius bei pasidalinti savo patirtimi bei žiniomis. Pirmokai mokė ketvirtokus, ketvirtokai – trečiokus, trečiokai – antrokus. Kūrybiškai dirbo visi gimnazijos pradinukai!

Pirmokai minė mįsles apie obuolius ir apdovanojo atspėjusius mažais žvilgančiais obuoliukais. Vyresnieji tikėjosi, kad pirmokų užduotys bus lengvos, bet ne vienas ketvirtokas turėjo gerai pasukti galvą, norėdamas gauti apdovanojimą.

Po intensyvaus darbo, antrokai pasidalino savo surinktomis patarlėmis apie obuolius ir pradžiugino kitus gimnazijos moksleivius smagia Rojaus obuoliukų dainele.

Trečiokai rimtai padirbėjo ir su visais pasidalino surinktais patarimais, kokių skanėstų galima pasigaminti iš obuolių be jokių priedų. „Tokius skanėstus drąsiai galima atsinešti savo užkandžių dėžutėse ir dalintis su draugais! Pilvai neapsunks, snaudulys neapims! Kaip tik visi gaus daug energijos ir mokytis bus lengviau“, pasakojo trečiokai.

Gimnazijos ketvirtokai sukūrė spektakliuką apie vargšą ūkininką, kurio kriaušės ir obuoliai susipyko! Tiek vieni, tiek kiti manė esą kur kas geresni ir skanesni. Šį ginčą išspręsti buvo pakviesti visi žiūrovai. Pradinukai balsavo ir beveik vienbalsiai išriko obuolius skaniausiais vaisiais.

Šventę vainikavo didelė ir gausi obuolių puota! Jos metu vaikai skanavo savo draugų atsineštų patiekalų, saldumynų, užkandžių. Viskas buvo pagaminta iš obuolių. Mažieji gimnazistai dalinosi šventės įspūdžiais. Kiekviena klasė: pirmokai, antrokai, trečiokai ir ketvirtokai, sudarė savo sveikų receptų knygą "Viskas iš obuolių". Puotos metu vaikai susipažino su šiomis knygomis ir išsirinko skaniausio patiekalo receptą, kurį nekantravo išbandyti namuose.

Žaisdami pradinukai sužinojo daug įdomių ir naudingų faktų apie obuolius, o savo žinias pasitikrino jau grįžę į klases. Moksleiviai dalyvavo viktorinoje "Štai atrieda obuoliukas", kurios metu vieni įtvirtino tai, ką sužinojo, o kiti prisiminė ar išgirdo tai, ką praleido šventės šurmulyje.

Su smagiomis renginio akimirkomis kviečiame susipažinti mūsų nuotraukų galerijoje ar Facebook paskyroje.

Daugiau naujienų

Lietuvos ugdymo įstaigas pasiekė mokomoji medžiaga apie maisto atliekų mažinimą

Atspausdinta mokomoji medžiaga apie maisto atliekų mažinimą „Gerai daryk – maistą taupyk“ jau pasiekė Lietuvos ugdymo įstaigas, vieną iš jų kalbiname ir kviečiame paklausyti! 

Nešvaistyti maisto gali ir tu!

Ar žinote, jog mes iššvaistome labai didelę dalį – net trečdalį – viso pasaulyje pagaminto maisto produktų? Kiekvienas lietuvis kasmet išmeta apie 60 kg maisto! Tai yra didžiulė...

Virtualus ūkis – 360 laipsnių kampu

Kur gyvena karvė? Iš kur parduotuvėje atsiranda morkos? Ar turėti ūkį, reiškia – turėti verslą?Neišeidami iš klasės, mokiniai galės pamatyti kaip auginamos karvės, kaip jos melžiamos...